Posted in:Aktualności

W dniu 3-go Maja 2017 r odbyła się po raz kolejny „Majówka na Dąbrowskiego”. Impreza ta o charakterze patriotyczno- rodzinnym zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Wałczu. Nasz Szpital również brał czynny udział w tym wydarzeniu.

Nasi pracownicy (Iwona Kępska, Beata Rados, Krystyna Krogulewska) swoją wiedzą i umiejętnościami wzbogacili to wydarzenie o aspekt profilaktyczno-medyczny. Zainteresowane osoby mogły skontrolować p. cukru oraz zmierzyć ciśnienie krwi. Do dyspozycji były również materiały edukacyjne, które cieszyły się dużym powodzeniem. W czasie tej „Profilaktycznej Akcji” prawie sto osób skorzystało z naszych działań. Ponad dwadzieścia osób otrzymało zalecenia co do dalszego postępowania z powodu znacznie przekroczonych norm, badanych parametrów.

Nad bezpieczeństwem zdrowotnym uczestników „Majówki na Dąbrowskiego” czuwały nasze służby ratownicze: Mariusz Dąbrowski- kierowca karetki, Irena Leszczyńska- pielęgniarka, Grażyna Strzelecka- pielęgniarka. Pogoda dopisała. Dobry nastrój wspomagany był fajną muzyką.

Wałcz, dnia 05.05.2017 r
sporządził: Krystyna Krogulewska