Posted in:Aktualności

W dniach 08-09 września 2018r. W Wałczu nad jeziorem Raduń na torze regatowym COS odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie klasycznym. W tym roku udział wzięło 149 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 1000 i 200 m. Zawodnicy ścigali się w jedynkach, dwójkach i czwórkach w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie odbyły się 182 starty.

Zespół medyczny Izby Przyjęć stanął na wysokości zadania zabezpieczając zawody i udzielając fachowej pomocy, a ta okazała się niezbędna i na tyle skuteczna, że wszystko skończyło się na miejscu.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w zawodach brały udział reprezentantki Szpitala: Dorota Ryder i Małgorzata Machowska. Obie Panie z bardzo dużym zaangażowaniem i licznymi sukcesami trenują kajakarstwo od kilku lat. W tym roku zdobyły trzykrotnie I miejsca w swojej kategorii wiekowej broniąc tym samym tytułu Mistrza Polski w kajakarstie klasycznym. Trzy złote medale! Walka na wodzie była naprawdę zaciekła i emocjonująca. Ogromne gratulacje!

Sporządziła: Edyta Hołubowska