107 Szpital Wojskowy w Wałczu wznawia Porody Rodzinne

Drodzy przyszli rodzice!

Pragniemy poinformować Państwa, że 107 Szpital Wojskowy w Wałczu wznawia Porody Rodzinne. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia reżimu sanitarnego, obowiązującego każdą osobę towarzyszącą – zdrową – chcącą uczestniczyć w tej wyjątkowej chwili.

A) PORODY RODZINNE

  1. Kryterium czasowe : osoba towarzysząca może uczestniczyć w porodzie od momentu rozpoczęcia porodu do 2 godzin po jego zakończeniu. Informację o rozpoczynającej się akcji porodowej otrzyma od np. : matki dziecka, lekarza, położnej.

  2. Kryterium prewencyjne : ojciec zobowiązany jest do zastosowania indywidualnych środków ochrony osobistej (maseczka chirurgiczna, fartuch lub kombinezon, przyłbica, ochraniacze na obuwie), które dostanie w oddziale położniczym.

B) PORÓD CESARSKIM CIĘCIEM

Zdrowy ojciec może odwiedzić dziecko urodzone cesarskim cięciem lub w przypadku przedłużającej się hospitalizacji.

  1. Najważniejszym kryterium staje się wówczas ujemny test w kierunku SARS-COV-2. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed odwiedzinami (dobę wcześniej).

  2. Kryterium prewencyjne : ojciec zobowiązany jest do zastosowania indywidualnych środków ochrony osobistej (maseczka chirurgiczna, fartuch lub kombinezon, przyłbica, ochraniacze na obuwie), które ma obowiązek zapewnić sobie sam.

Każdego z Państwa informujemy jednocześnie, że przy wejściu do Szpitala obowiązuje system „TRIAGE”, a posiadanie przy sobie ankiety „ANKIETA PACJENTA ZGŁASZAJĄCEGO SIĘ Z POWODU ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2” jest obowiązkowe i wymagane przy wejściu do oddziału ginekologiczno-położniczego. Pragniemy również nadmienić, że swobodne poruszanie się w oddziale jest zabronione.

Olga Krogulewska
Wałcz, 1.09.2020

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu