NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ CZAS ZACZĄĆ!

Z wielką radością pragniemy ogłosić, że dziś o godzinie 7:45 do Naszego Szpitala trafiła pierwsza partia szczepionek przeciw COVID-19 – szczepionek mRNA – COMIRNATY!

Pierwszą osobą, która otrzymała dawkę szczepienia był Komendant 107 Szpitala Wojskowego płk lek. Artur Bobruk, zaraz po nim zaszczepiona została Przełożona Pielęgniarek mgr Dorota Ryder. „Biały personel”, który jest na pierwszej linii frontu walki z epidemią szturmem ruszył do szczepień. Pozostały personel medyczny regionu wałeckiego, zakwalifikowany do etapu „0” będzie szczepiony w ciągu najbliższych dni. Ponadto, przewidywany czas szczepień populacyjnych, zgodnie z ogłoszeniem Ministra to 15 stycznia – będziemy Państwa informować na bieżąco! Mając na uwadze, że każdy z nas z niecierpliwością czeka na koniec epidemii, tym bardziej jest nam niezmiernie miło ogłosić, że powrót do normalności staje się coraz bardziej realny.

Nazwa szczepionki COMIRNATY nawiązuje między innymi do angielskiego community, co oznacza wspólnotę – bądźmy więc jedną wielką wspólnotą i zaszczepmy się wszyscy!

Wałcz, 29.12.2020
Olga Krogulewska

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu