Oficjalne Pożegnanie Komendanta Szpitala

W dniu 27.04.2021 odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego Komendanta Pułkownika lekarza Artura Bobruka. Pan Pułkownik pełnił służbę w 107 Szpitalu Wojskowym od 4 grudnia 2019 rok. W uroczystości udział wzięli pracownicy szpitala, władze miasta, a także przedstawiciele Wojska Polskiego oraz przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej z terenu Wałeckiego. Podczas spotkania pracownicy szpitala złożyli Komendantowi serdeczne podziękowania za półtora roku wspólnej pracy.

„(…) Był to czas niezwykle pracowity, ale i dający wiele satysfakcji. To co udało się nam osiągnąć jest rezultatem wspólnej pracy wielu osób, ich wsparcia i zaufania.

W tym miejscu proszę przyjąć słowa głębokiej wdzięczności za okazaną troskę i dbałość o rozwój naszego Szpitala, odważne decyzje mające na celu poprawę jakości świadczonych usług medycznych oraz kształtowanie poczucia przynależności do ojczyzny. (…)”

Spotkanie rozpoczęła nadzwyczajna przemowa Pana Komendanta, w której usłyszeć mogliśmy wzruszające słowa, podsumowujące doświadczenia półtorarocznej służby w Szpitalu. Pan Pułkownik mówił między innymi o relacjach ze współpracownikami, o tym, jak potężną rolę w kierowaniu tak dużą jednostką pełni komunikacja i wzajemne zrozumienie, podkreślając, że zadowolenie załogi jest warunkiem zadowolenie pacjentów.

Przechodząc do podziękowań Komendant zaakcentował nieocenioną pomoc jaką otaczali szpital zarówno dowódcy Jednostek Mundurowych terenu wałeckiego jak i przedstawiciele władz miasta i powiatu. Szczególne podziękowania Komendant skierował w stronę personelu szpitala, który w czasie walki z pandemią SARS-CoV-2, okresie pełnym wyzwań zawsze starał się sprostać postawionym wymaganiom. Pan Pułkownik nie zapomniał o wyjątkowych podziękowaniach doktorowi Sokołowskiemu – który każdego dnia służby wspierał go swoją wiedzą i doświadczeniem. Na sam koniec spotkania komendant podziękował swojej małżonce – „a swojej żonie dziękuję za poświęcenie życia prywatnego oraz zawodowego, abym ja mógł realizować swoje zawodowe wyzwania”.

„Życzymy Panu Pułkownikowi aby nadchodzący czas obfitował w odpoczynek i rozwijanie własnych zainteresowań, w szczególności tych pragnień i pasji, które do tej pory ustępowały miejsca powinnościom służbowym.”

Wałcz, 27.04.2021
Olga Krogulewska

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu