Poseł Czesław Hoc nowym Przewodniczącym Rady Społecznej 107 Szpitala Wojskowego!

26 marca poseł na sejm Czesław Hoc wraz z wicewojewodą Markiem Suboczem wzięli udział w konferencji prasowej zorganizowanej na terenie szpitala. Gospodarzem spotkania był  komendant 107 Szpitala Wojskowego płk lek. Artur Bobruk. Głównym tematem konferencji było wdrożenie nowych procedur diagnostycznych w laboratorium szpitalnym. Wojewoda Zachodniopomorski – Zbigniew Bogucki pozytywnie zaopiniował utworzenie laboratorium COVID-19 w naszym szpitalu! 

– Laboratorium pozwoli sprawnie diagnozować osoby zakażone koronawirusem i przyspieszy proces podjęcia odpowiedniego leczenia. Mieszkańcy powiatu wałeckiego mogą czuć się bezpieczniej – powiedział wicewojewoda Marek Subocz.

Do rozpoczęcia diagnostyki SARS-CoV-2 potrzebna jest już tylko zgoda Ministerstwa Zdrowia. Przypominamy, że sprzęt niezbędny do badań genetycznych zakupiony został ze środków z Ministerstwa Obrony Narodowej i Unii Europejskiej.

Podczas spotkania goście mieli również okazję obejrzeć Zakład Diagnostyki Obrazowej, który także dzięki ich staraniom od 2020 roku wyposażony jest w nowoczesny Rezonans Magnetyczny.

Obecny przewodniczący Rady Społecznej 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu  Czesław Hoc przyznał, że funkcja ta jest dla niego zaszczytem i wyzwaniem.

Wałcz, 29.03.2021
Olga Krogulewska

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu