SKIEROWANIE NA WYMAZ ON-LINE

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło internetowy formularz kwalifikacji na test w kierunku SARS-CoV-2, dzięki któremu każdy pacjent bez wychodzenia z domu będzie mógł sprawdzić czy ma objawy koronawirusa i uzyskać skierowanie na wykonanie testu na COVID.

Powyższy formularz znajdziecie Państwo wchodząc w link:

https://www.gov.pl/web/dom

Na podstawie danych, jakie Państwo udostępnicie w formularzu, system zakwalifikuje Państwa do grupy ryzyka zakażenia. W przypadku wysokiego ryzyka zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 skontaktuje się z Państwem konsultant Domowej Opieki Medycznej celem skierowania na test.

Konsultanci pracują w godzinach 8:00 – 18:00 (również w weekendy). Formularze wysłane po godzinie 18:00 obsługiwane są następnego dnia.

Przypominamy Państwu również o możliwości skorzystania z e-wizyty za pomocą poniższego linku:

https://pacjent.gov.pl/ewizyta

E-wizyta to konsultacja on-line z lekarzem lub pielęgniarką udzielana za pomocą video rozmowy lub rozmowy przez telefon, bez konieczności wychodzenia z domu. Usługa jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. E-wizyta jest bezpłatna.

Dzięki e-wizycie:

  • skonsultujesz z pracownikiem medycznym niepokojące Cię objawy lub złe samopoczucie
  • omówisz wyniki badań, np. poziomu cukru czy ciśnienia
  • otrzymasz e-receptę na leki, które przyjmujesz
  • otrzymasz poradę medyczną
  • otrzymasz e-zwolnienie.

Z e-wizyty powinieneś korzystać wtedy, gdy nie możesz skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Wałcz, 17.03.2021
Olga Krogulewska

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu